Görme Engelliler
T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / EYÜP - Mareşal Fevzi Çakmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Okulumuzda İŞKUR Meslek Edindirme Kursları Açılıyor

Okulumuzda İŞKUR işbirliğiyle İstanbul İl Müdürlüğü arasında imzalanan İMEP Protokolü’nce

  1. “Dış Ticaret Meslek Elemanı-250 Saat”
  2. “Dış Ticaret ve Gümrük Elemanı-280 Saat”
  3. “İngilizce Ağırlıklı Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı-456 Saat”
  4. “Perakende Satış Elemanı-175 Saat”
  5.  ”Bilgisayar Teknik Servis Elemanı-120 Saatlik  kursları açılacaktır.

Kurs sonunda İŞKUR tarafından kurs bitirme belgesi verilecektir.

Okulumuzda Açılacak Kurslar için DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN;     
İletişim

Telefon Numaralarımız : Santral : 0-212-6746566 

Fax : 0-212-6743555

E-Posta: maresalfevzicakmak@mfctml.com

Adresimiz :  Nişanca Mah. Defterdar Cd. No:16 Eyüp/İSTANBUL

        KURSLAR HALKIMIZDAN GELECEK KURS TALEPLERİNE GÖRE ŞEKİLLENDİRİLİP İŞKUR İLE İŞ BİRLİĞİ YAPILACAKTIR. İŞKUR İL MÜDÜRLÜĞÜNDE MÜLAKAT YAPILACAKTIR. DAHA SONRADAN KURSLARA KAYIT İMKANI BULUNMAMAKTADIR. BAŞVURUNUZU ÖNCEDEN YAPMANIZI ÖNEMLE HATIRLATIRIZ.

 

İŞKUR meslek edindirme kursları hakkında genel bilgiler

Devletimiz küresel ekonomik krizin etkilerini kırmak ve vasıflı  işgücü oranını arttırmak amacıyla kurslar düzenlemektedir. Kurslarda  ücret talep edilmediği gibi, kurslara devam eden katılımcılara günlük 15 TL yevmiye verilmektedir.  Kurslar hakkında sık sorulan soruları ve cevaplarını aşağıda  bulabilirsiniz.

Kurslara başvuru nasıl yapılmaktadır? Kurslara kayıt olabilmek için İŞKUR müdürlüklerine başvuru yapmanız  gerekmektedir.

Kurslara kabul edilecek öğrencilerin seçimini kim  yapmaktadır? İstediğiniz bölümde kurs açıldığında İŞKUR sizi kurs  verecek olan kuruma yönlendirecek ve seçmelere katılmanızı isteyecektir.  Yani kurslara kabul edecek kurum İŞKUR değil İŞKUR’un anlaşmalı olduğu  dershanelerdir. Bu kurumlar ya sözlü mülakat ya da yazılı sınav  yapmaktadırlar.

Günlük kaç lira ödeme yapılamaktadır? Şu an için günlük ödeme miktarı 15 TL‘dir, aylık 330  TL civarı ödeme yapılmaktadır.

Ödeme nasıl yapılmaktadır?

Ödemeler banka hesabınıza ay başını takiben 10-15 gün içinde  ödenecektir, Örneğin şubat ayında devam ettiğiniz kursun ücretini mart  ayının 10′u yada 15′i civarı alacaksanız.

Kurslara devam zorunlu mudur? Evet, kurslara devam zorunludur, eğer kurstan ayrılmayı tercih ederseniz  tüm masrafları ödemeniz  gerekecektir. Kursa devam ederken izin alabilir miyim? Evet, kurs süresince bir kaç gün izin alabilirsiniz fakat alacağınız  ücrette kesinti yapılacaktır.

Kurs süresinde sigortam ödenecek midir? Evet kurs süresince sigortanız ödenecektir fakat bir işyerinde  çalışmanız durumunda yatırılacak olan sigorta gibi değildir, sadece  sağlık hizmetlerinden yararlanabileceğiniz bir sigortadır.

Şu anda bir işte çalışıyorum, kurslara başvurabilir miyim? Eğer sigortalı olarak bir işte çalışıyorsanız İŞKUR kurslarına  başvuramazsınız.

Kurs sonunda herhangi bir belge verilecek midir? Kurs sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme belgesi  verilecektir. Kurs bittikten sonra kendinizi o konuda yeterli  görüyorsanız bu belge ile özel dershanelerde eğitmenlik yapabilirsiniz.

Kursların süresi ne kadardır? Kurs süreleri kurstan kursa farklılık göstermektedir, 2 ay olabildiği  gibi 6 ay süren kurslar da bulunmaktadır.

Kurslar hangi günler yapılmaktadır? Kurs günleri hafta içidir.

Not: Yukarıdaki yazı İŞKUR kurslarına katılmış  kişilerce yazılmıştır, farklılık göstermekle birlikte genel olarak  kurslar hakkındaki bilgiler yukarıdaki gibidir, İŞKUR meslek edindirme  kursları oldukça değerli bir hizmettir, kurs sonunda alacağınız MEB  onaylı belge iş hayatınıza olumlu katkılar yapacaktır.

Yayın: 2013-01-17 - Güncelleme: 2013-01-17 11:00:39 - Görüntülenme: 6731